Ми заснували мережу "Ясну річ" (Харків та Львів), щоб вирішити кілька соціальних завдань.

По-перше, ми робимо благодійність зручною. 90 % подарованих речей потрапляють у руки нужденних через перевірені організації.

По-друге, у Харкові ми працевлаштовуємо жінок, які найбільше потребують особливих умов праці: переселенок, багатодітних, літніх.

По-третє, ми щомісяця фінансово підтримуємо кілька харківських команд: Kharkiv Zero Waste, "Накипіло" та "Будуємо Україну Разом" (БУР у Харкові). У Львові поки що не йдеться про прибутки, але, коли вони будуть, ми неодмінно знайдемо гідні ініціативи для підтримки.

Останнім часом загрози від швидкої моди виходять на перший план. В Україні досі немає жодного міста, де б була реалізована програма комплексного поводження з текстильними відходами. Близько 5-7% наших сміттєзвалищ — це текстиль. Ми щодня протиставляємо цим глобальним проблемам просвітні заходи, етичну та повільну моду та пошук шляхів апсайклінгу та найбезпечнішої утилізації текстилю.
"Ясна річ" постала на місці першої у Харкові соціальної крамниці "Шафа добра" (7 січня 2014-го року).

Після ребрендінгу 2018 року ми називаємося "Ясна річ".
Наші цінності лишилися незмінними: прозорість, чесність, згуртування спільноти на основі спільної допомоги та свідомого споживання.

5 травня 2021 року ми відкрили "Ясну річ" у Львові на вулиці Франка, 13. Нашою львівською особливістю є просування усвідомлених брендів, постійні освітні й ужиткові заходи та акцент на екологічних збитках від швидкої моди.
Благодійна крамниця почалася з мрії підприємниці Наталі Рябухи з Мерефи. 2013 рік приніс свої виклики, на які не можна було мовчати, — революція гідності та війна. Перші кілька місяців від січня 2014-го року крамниця трималася на волонтерських жіночих плечах. Наразі в команді, крім незмінної очільниці Наталі, кілька людей: дві Тетяни та Люба на посадах продавчинь, Ліля-адміністраторка, Ірина відповідає за комунікації, міжнародні партнерства та події, Анна за дизайн.
У нашій львівській команді самовіддані Корнелія та Ксенія.
Також існування "Ясної речі" постійно підтримують волонтери: фотографка та модель Іра Роговик, дизайнер Міхаель Рябуха, волонтерки й волонтери БУРУ тощо.